نویسندگان جشنواره یازدهمشیدا آرامش فرد

   AWT IMAGE  آرامش فرد، شیدا (۱۳۶۸-)


دانش­ آموخته کارشناسی ارشد ادبیات کودک و نوجوان از دانشگاه شیراز .معرفی

فروردین‌ سال ۱۳۶۸ در شیراز متولد شد. دوران تحصیل خود را نیز در زادگاهش گذراند. وی از کودکی به ادبیات علاقه داشت و با واردشدن به دبیرستان فرهنگ که خاص رشتۀ علوم انسانی است، علاقه‌اش به ادبیات دوچندان شد.

سال ۱۳۸۶، وارد دانشگاه شیراز شد و دورۀ کارشناسی زبان و ادبیات فارسی را در این دانشگاه طی کرد. در طول دوران تحصیل، به ادبیات کودک و نظریه‌ها و رویکردهای جدید این رشته گرایش پیدا کرد و در سال ۱۳۹۰ در دورۀ کارشناسی ارشد ادبیات کودک و نوجوان دانشگاه شیراز پذیرفته شد.

سال ۱۳۹۲، بعد از ازدواج به کرج نقل مکان کرد. پیش از این در شیراز با مجلۀ مطالعات ادبیات کودک همکاری داشت و اکنون در تهران با نهادهایی مثل شورای کتاب کودک، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مجلۀ پژوهشنامه و حلقۀ پژوهش ادبیات کودک و نوجوان همکاری می‌کند.

مقالۀ وی با عنوان نگاهی به شگردهای تصویرگری پیتر سیس در کتاب مجمع پرندگان (اقتباسی از منطق‌الطیر عطار نیشابوری) در چهارمین همایش ادبیات کودک و نوجوان مرکز مطالعات ادبیات کودک و دانشگاه شیراز با عنوان ادبیات کودک و نوجوان و تصویرگری برای ارائه پذیرفته شد. مقاله‌ای دیگر با نام «دیدار با زمان در کاخ اژدها (نکاتی پیرامون زمان رمایی در داستان کاخ اژدها آرمان آرین)» از وی نیز، از سوی مجله پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان در دست چاپ است.