نویسندگان جشنواره یازدهمبهار اشراق

     AWT IMAGE  اشراق، بهار (۱۳۵۹-)


دانشجوی دکتری مطالعات ترجمه دانشگاه علامه طباطبایی.معرفی

یکم فروردین سال  ۱۳۵۹ در تهران متولد شد. پس از اتمام تحصیلات متوسطه در زادگاهش، سال ۱۳۷۷ برای دریافت مدرک کارشناسی در رشته مترجمی زبان انگلیسی وارد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز شد. به دلیل علاقه­ به کار مترجمی تحصیلاتش را تا مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد و سال 1386 فارغ­التحصیل شد. در تمامی این سال­ها نیز به فراگیری زبان انگلیسی در دانشگاه اکتفا نکرده و مقاطع مختلفی را در کانون زبان ایران گذرانده و موفق به اخذ گواهینامه سنیور (۱۳۸۱)، گواهینامه جونیور (۱۳۸۰) و گواهینامه بین­المللی در رشته انگلیسی بازرگانی از واحد کمبریج کانون زبان ایران (۱۳۸۱) شد. او هم­اکنون دانشجوی دکتری مطالعات ترجمه در دانشگاه علامه طباطبایی است.

اشراق به موضوع­های پژوهشی نقد ترجمه ادبیات کودک و ترجمه­ کتاب­های کودک و نوجوان علاقه­مند است. از سال ۱۳۸۰ تاکنون در واحد سفارش کتاب غیرفارسی کتابخانه مرجع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کار می­کند.

از کارهای علمی و پژوهشی وی می­توان به چاپ مقاله­ای دربارۀ هوشنگ مرادی کرمانی در شماره ۴  مجلۀ بوک برد، چاپ مقاله­ای پژوهشی با عنوان ترجمه واژگان فرهنگی در رمان کرمانی در شماره ۴ اکتبر مجلۀ بوک برد (۱۳۹۳) اشاره کرد. او با نشریاتی چون پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان، کتاب ماه کودک و نوجوان، روشنان، دوربین عکاسی، رشد نوآموز، سروش کودکان، عروسک سخنگو، روزنامه انگلیسی زبان ایران نیوز نیز همکاری دارد.