نویسندگان جشنواره ششمفرزانه دوستی

 AWT IMAGE  دوستی، فرزانه (1359-)


دانش آموخته کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی.معرفی

فرزانه دوستی سال 1359 در شهر تهران به دنیا آمد. دوران ابتدایی و متوسطه را در زادگاه خود گذراند. سال 1382 مقطع کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی را در دانشگاه شهید بهشتی به پایان برد و در سال 1384 موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد همان رشته از دانشگاه یاد شده گردید. همزمان به طراحی، تصویرسازی، پژوهش در حوزۀ هنر به ویژه تئاتر اشتغال ورزید.

افزون بر تدریس زبان انگلیسی در دانشگاه شهید بهشتی با برخی از مؤسسات پژوهشی، مجلات، روزنامه­ها و نیز خبرگزاری کتاب ایبنا همکاری نزدیک داشته و هم اکنون سردبیری فصل­نامه علمی ادبی آستانه را عهده­دار است.

ترجمه ادبی و نظری را دغدغۀ حرفه­ای خود می­داند. علاوه بر ترجمه شعر، ترجمه کتابی با عنوان تأتربودگی را آماده چاپ دارد و مشغول ترجمه دو کتاب تئوری دیگر از ژرار ژنت و یک رمان از جویس کرول اوتس می­باشد.

به نقد عملی و نظری علاقه­مند است و به جز تألیف و ترجمه مقالات پراکنده در نشریات، در چند سال اخیر مقالاتی را در کنفرانس­های مختلف ازجمله همایش «بینامتنیت در ادبیات و هنر» تبریز و مقالۀ «سندباد غربی؛ پرگنت شرقی» در دوازدهمین کنفرانس بین­المللی ایبسن­شناسی شانگهای 2009 ارائه کرده است.