نویسندگان جشنواره ششممحمود سنجری

 AWT IMAGE  سنجری، محمود (1348-)


دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه تهران.معرفی

محمود سنجری هجدهم اسفند سال 1348 در تهران و در خانواده­ای متوسط چشم به جهان گشود. تحصیلات دبستان و دبیرستان را در همین شهر به پایان برد و پس از اخذ دیپلم ریاضی فیزیک در سال 1367 در رشته مهندسی شیمی دانشکده فنی دانشگاه تهران پذیرفته شد. وی مدرک کارشناسی خود را در سال 1372 و فوق­لیسانس را در همان رشته و همان دانشگاه با درجه ممتاز در سال 1376 اخذ کرد و اکنون به­عنوان کارشناس ارشد تجهیزات دوّار در یکی از شرکت­های مهندسی مشاور نفت و گاز مشغول به کار می­باشد. از وی مقالاتی در این زمینه تخصصی در نشریات مربوطه به چاپ رسیده است.

در حوزۀ فعالیت­های ادبی، تاکنون 3 مجموعه شعر با نام­های: باغ اساطیر، گزیده ادبیات معاصر شماره 13 و عقربه­های برنزی از وی به چاپ رسیده است. همچنین سه مجموعه شعر به نام­های کلمات آسمان، راویان کلمۀ خاموش و سلوک ابر آماده چاپ دارد. این مجموعه­ها حاوی اشعاری در قالب­های غزل، شعر سپید و رباعی است.

همچنین کتابی تحت عنوان مکاشفۀ هشت منتشر کرده که در آن به بررسی شعر سهراب سپهری پرداخته است. در زمینۀ شعر و موسیقی مجموعه­ای از مقالات او تحت عنوان کلی از کلمه به نت نیز آمده چاپ می­باشد.

در پانزده سال اخیر مقالات متعددی از وی در زمینۀ شعر و نقد شعر و همچنین موسیقی در روزنامه­ها و مجلات مختلف به چاپ رسیده است.