نویسندگان جشنواره یازدهمسیّد حسن اسلامی اردکانی

   AWT IMAGE  اسلامی اردکانی، سیّد حسن (۱۳۳۹ـ )


دانش ­آموخته دکتری فلسفه دین از دانشگاه قم.معرفی

سال ۱۳۳۹ در کربلا زاده شد. دوران راهنمایی و دبیرستان را در شیراز گذراند. در سال ۱۳۵۶ به تحصیلات حوزوی روی آورد و پس از اتمام دروس مقدماتی و سطح، به مدت هشت سال در دروس خارج فقه و اصول شرکت کرد. در کنار آن، به تحصیلات دانشگاهی پرداخت و در سال ۱۳۷۹ کارشناسی ارشد خود را در رشته مدرسی معارف اسلامی از دانشگاه قم گرفت و در همان دانشگاه در مقطع دکتری به ادامه تحصیل پرداخت و در سال ۱۳۸۴ در رشته کلام (گرایش فلسفه دین) فارغ­التحصیل شد.

وی استادیار دانشگاه ادیان و مذاهب است و در دو حوزه تخصصی کلام جدید و اخلاق کاربردی به آموزش و پژوهش می‌پردازد و در کنار فعالیت‌های آموزشی، بیست عنوان کتاب، اعم از ترجمه و تألیف و نزدیک به صد مقالۀ منتشر شده در کارنامۀ علمی خود دارد. وی تاکنون از نزدیک به بیست جشنوارۀ علمی کشور جوایزی کسب کرده است، از جمله دبیرخانه دین‌پژوهان کشور (سال‌های ۱۳۸۰، ۱۳۸۲، ۱۳۸۴)، کتاب سال دانشجویی (۱۳۸۱)، پایان‌نامه سال دانشجویی (۱۳۸۵)، معاونت پژوهشی وزارت علوم (۱۳۸۵)، جشنواره کتاب فصل (۱۳۸۷)، کتاب سال جمهوری اسلامی (۱۳۸۸)، و جشنواره بین­المللی فارابی (۱۳۸۹).

وی بیش از یک دهه است که در حوزه نقد کتاب قلم می‌زند و در کنار مباحث نظری، مانند نگارش کتاب اخلاق نقد و مقالات دیگر، به نقد آثار منتشر شده می‌پردازد. وی به دلیل فعالیت مستمر در عرصه نقد، در سال ۱۳۸۸ از سوی جشنواره نقد کتاب، پژوهشگر شایسته تقدیر شناخته و معرفی شد.